.
TÜRKİYE'Yİ DÖNÜŞTÜRME PROJESİ PDF Yazdır E-posta

Bu makale 1342 defa okunmuştur.

Yazar Abdurrahim Sercan   
Salı, 27 Eylül 2016 17:13

TÜRKİYE'Yİ DÖNÜŞTÜRME PROJESİ,,,

Bu yazı Dursun Güzel’in 5 Temmuz 2012 tarihinde Yeni Vatan Turkish Nevvsaper (yenivatan.com.au) gazetesi gün ışığı köşesinde yazılmıştır.

*

Çok yakın bir tarihte Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığına gönderilen çok özel bir notu (KRİPTO) Wikile-aks aracılığı ile sızdırılmış.

Şok belgede Adalet ve Kalkınma Partisinin 2015 seçimlerinde elde edeceği büyük çoğunlukla Türkiye dini esaslara dayalı bir yönetime geçeceği iddia edilmiş.

ABD Büyükelçisi FRANCIS RICCI-ARDONE'NIN imzasıyla (ABD'nin stratejik çıkarlarına uygun, Kürt sorunu konusunda uzlaşmaya vardığınız anlaşmaya sadık. "Islami bir Türkiye" yorumuyla gönderilen şok belgede, dönüştürme sürecinin yol haritasını şöyle açıklandığı belirtiliyor.

Önce yeni bir Anayasa süreci başlatılacak.

Bu paket en fazla 10 maddeden oluşacak. Paketin esasını" Cumhuriyetin temel ve değiştirilmez" ilkelerinin yeniden yapımı, başta laikliğin temel dayanağı olan 24 madde olmak üzere laikliğe atıf yapan maddelerin değiştirilmesi, vatandaşlık tanımının yeniden yapılması.

Ülkenin gevşek bir Islami Türk-Kürt federasyonuna dönüştürülmesi paketin ana konusunu oluşturacak.

Anayasa değişikliği içinde Başkanlık Rejimi'ne geçilecek.

Başkana her türlü konuda karar alıp uygulama yetkisi verilecek. Islami amaçları olmayan siyasi parti kurulmayacak.

Bugünkü ordu yapısı tamamen değişecek, yeni düzen ve küresel amaçlara uygun yeni bir ordu kurulacak.

Yargıda büyük reformlara girişilecek. Dini kural ve esaslar sosyal esaslara üstün kabul edilecek. Bütün okullarda türban serbest bırakılacak. Başını açana bir şey denilmeyecek, ancak kapatmanın dini bir zorunluluk olduğu vurgulanarak ikna yöntemi uygulanacak.

Bütün kamu kurumlarında kadınların başını kapatması istenecek. Kapatmayanlar önce ikna edilmeye çalışılacak, yine de kapatmıyorsa kamusal alan dışındaki işlere gönderilecek.

Kamusal alanda kadınların başını açması ve genel ahlaka ve Islami kurallara uygun olmayan tarzda giysi ile dolaşmaları yasaklanacak. Uymayanlara önce para, sonra hapis cezası öngörülecek.

Ülke çapında bütün içkili mekânlar dönüştürülecek. Uymayanlara kapatılacak. İçki satanlara ağır cezalar getirilecek. Kamu çalışma saatleri dini ibadet ve saatlere göre düzenlenecek.

Cuma yine çalışma günü olacak, ancak Cuma namazı dolayısıyla 2 saat tatil ilan edilecek.

İş yerlerinde vakit namazı kılınması özendirilecek. Namaz kılan personele gereken özen gösterilecek.

Ülkeye gelen yabancılar da kurala uyacak. Ancak turizm merkezlerinde belirlenen sınırlar içinde her şey serbest olacak.

Atatürk'ün resmi tüm resmi dairelerden kaldırılacak. Anıtkabir müzeye dönüştürülecek. Anıtkabir bahçesi ve Atatürk Orman Çiftliği merkezi kurulması için imara açılacak.

Açık alandaki heykeller kaldırılacak. Bütün resmi daireler ve okullara Cumhurbaşkanı ile din büyükleri ve üstatların fotoğrafları asılacak. İslam ülkeleriyle çok yoğun bir iş birliğine girilecek.

Dış politikada ABD ile stratejik ortaklık daha ileri düzeylere götürülecek.

ABD'ye stratejik amaçlı her türlü kolaylık sağlanacak. Kadınların çalışma yaşamına girmesini zorlayan koşullar uzun vadede düzeltilecek. Kadın çalışmaya gerek kalmadan devletten maaş alacak. Böylece ortaya çıkan iş boşluğu erkekler tarafından doldurulacak büyük bir istihdam yaratılmış olacak. Kadınlar yalnız hemcinslerinin bulunduğu yerlerde özel izinle çalışabilecek.

Kız çocuklar, okula gönderilmeye gerek olmadan evde uzaktan eğitim görecek. Ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına iş sağlanacak, onlar da okula gitmeden iş yaşamına girebilecek, uzaktan eğitimle yetiştirilecek. Eğlence yerleri meskûn mahallin dışına çıkarılacak ve belirli kurallara bağlanacak.

Okullar cemaat ya da özel sektöre devredilecek.

Kuran'ı Kerim öğrenilmesi zorunlu olacak.

İlkokul birden itibaren zorunlu Arapça dersleri konulacak.

İlkokul bittiğinde Arapça öğrenmesi sağlanacak, Ülkenin bütün kaynak ve i zenginlikleri küresel dostların kullanımına ve yatırımına açılacak. Böylece işsize iş sağlanacak, yeni sermayeye geniş alanlar yaratılmış olacak.

Yeni düzenlemeye karşı çıkanlar hakkında adli takibat yapılacak.

Gösteriler en sert biçimde cezalandırılacak.

***

Yukarıdaki Wikile-aks aracılığı ile sızdırılmış şok belgeyi 2012 yılından beri belki on defa hem Facebookta hem kendi kişisel sitem www.68dayanisma.org ta hem de dagarcikturkiye.com da paylaştım.

Yukarıda adı geçen wikile-aks belgesindeki yazılanlar teker teker hayata geçirilirken, 15 Temmuz 2016 Şeriatçı kalkışma ile dönüştürme projesinin bir an önce gerçekleşmesine çalışılmaktadır.

Onun içindir ki Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan;15 Temmuz 2016 kalkışması için: 'Bu bize Allah'ın bir lütfudur' demektedir.

Hala tehlikenin farkında olmayan aymazlara bir defa daha hatırlatmakta fayda vardır diyerek, bu belgeyi sizlerle paylaşmak istedim.

24 Eylül 2016

Abdurrahim Sercan

CHP İzmir Eski İl Sekreteri

Www.68dayanisma.org

 
 
mod_vvisit_counterBugün672
mod_vvisit_counterDün798
mod_vvisit_counterBu hafta6297
mod_vvisit_counterBu ay7029
mod_vvisit_counterTüm2144657