.
Karanlık bir ittifakın ip uçşarı PDF Yazdır E-posta

Bu makale 1026 defa okunmuştur.

Yazar Abdurrahim Sercan   
Pazartesi, 29 Ağustos 2016 17:08

 

PKK lideri ümmetçiliği övdü, radikal İslamcılardan destek istedi. Refah partisinin başarısının PKK sayesinde olduğunu söyledi.

Ruşen Çakır. Berlin 19 Temmuz 1994 Milliyet Gazetesi

Berlinde Kürdistan sorunu ve İslami Çözüm toplantısında iki kaset gönderen Abdullah Öcalan, Terörden sonra kanlı ellerini dine de soktu.

Almanya’nın başkenti Berlin’de “Kürdistan Sorunu ve İslami Çözüm” başlıklı iki günlük bir toplantının son gününü izleme fırsatım olmuştu. PKK’nın yan kuruluşu “Kürdistan İslam Hareketi” tarafından bir düğün salonunda yapılan toplantıya Abdülmelik Fırat, Altan Tan, İslami çizgideki Kürtçe Nubihar dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Sabah Kara, DEP’li Milletvekili Nizamettin Toğuç, Abdurrahman Dürre, PKK’nın Avrupa’daki üst düzey yöneticilerinden Mustafa Karasu gibi isimler katılmıştı.

 

Abdullah Öcalan toplantıya kendi sesinden özel mesaj yollamıştı. Şu sözler onundu: “Kemalizm, birçok saygın din âliminin de belirttiği gibi Deccal rejimidir (Deccal: Kıyametten önce ortaya çıkacak, Hazreti İsa’nın öldüreceği yalancı ve zararlı kişi. Yalancı peygamber), onunla işbirliği yapan Müslümanlar münafık, hatta kâfirdir.”

 

Öcalan konuşmasında sık sık “gerçek İslam”ı ve “İslam enternasyonalizmi” adını verdiği ümmetçiliği övdü. “Gerçek dindarları” PKK’yla “ortak savaşıma”, en azından PKK’ya “karşı çıkmamaya” çağırdı ve şöyle konuştu:

 

“PKK’nın getirdiği açıklık kesinlikle İslamidir. Bugün PKK savaşçılarıyla gerçek İslam mücahitleri arasında sadece kelime farklılığı vardır, yoksa ikisinin de özü aynıdır. Bugün bizim yürüttüğümüz mücadele İslam’ın ortaya çıktığı zamanlardaki mücadele kadar önemlidir. Bizim mücadelemiz sonucunda bütün Müslümanların özlediği Asr-ı Saadet’e (Hz. Muhammed ve Dört Halife dönemi) yakın bir biçim ortaya çıkabilir. Orta Doğu’da Kürt sorununu çözmek, ‘Kürdistan’ı İslam enternasyonalizminin beşiği yapmak’ anlamına gelir. Biz İslam’a en yakın hareketiz. İslam’ın gerçekleştirilmesinde iddialıyız. İslami kurtuluşun bu çerçevede gerçekleşeceğine eminiz.”

 

Zaten Terörist başı Öcalan yazmış olduğu İmralı Notları Kitabında da aynı görüşlerini bugünde savunmaktadır.

Hala, Öcalan’ın müritliğine soyunmuş kendilerini solcu sanan aymazlar bu yzıyı okuduklarında biraz düşünürler sanırım.

29 Ağustos 2016

Abdurrahim Sercan

www.68dayanisma.org

 

 

Pazartesi, 29 Ağustos 2016 17:11 tarihinde güncellendi
 
 
mod_vvisit_counterBugün777
mod_vvisit_counterDün936
mod_vvisit_counterBu hafta5903
mod_vvisit_counterBu ay17164
mod_vvisit_counterTüm2015407