.
Kavganın İki Yüzü: Edepsizlik Veya Yürek Koyma PDF Yazdır E-posta

Bu makale 2531 defa okunmuştur.

Yazar Bahattin Gülyuva/yorumhabercom   
Çarşamba, 03 Aralık 2014 11:01
..
Öncelikle eski bir halk hikayesinden alıntıyla başlayalım mı?
Eski bir zamanda bir padişahın üç kızı varmış..
Biri uçkuruna düşkün, sarayda, dışarda, padişahın ordusunda yatmadık adam bırakmayan.
Ortanca kız, çok yalan söylermiş, peynir ekmek yer gibi..
En küçük kız ise 'EDEPSİZ'in önde gideni..
Ülkede dedikodular eni sonu saraya gelmiş dayanmış..
Hikaye bu ya; padişah ülkenin en ünlü sihirbazlarını ve hekimlerini toplamış, üç kızının bu gidişatından rahatsız olduğunu söyleyerek, çare bulan kişiyi, ömür boyu rahat bir yaşamla ödüllendireceğini söylemiş.
Elenen elenmiş, geriye çok derin bir derviş kalmış.. ve padişaha şunu söylemiş "hünkarımız, en son ben kaldım, isterseniz kellemi alın ama ben feragat istiyorum, benim yapacağım iş değil."
Padişah kükremiş "o ne demek, bütün kızlarımı adam edeceksin, yoksa kellen gider.."
Gülümsemiş derviş "efendim, iki kızınızda iddiam var, birini uçkura düşkünlüğünden, diğerini yalanlarından vazgeçirebilirm, fakat edepsiz olanla başa çıkamam."

Uzatmadan manaya gelelim mi?
Dingonun ahırına dönen ülkede, arsızlık, yalancılık, talancılık, namussuzluktan vazgeçtik..
Orta yere edepsizlik yağmaya başladı.
İktidarı, muhalefeti ile bir edepsizlik yağmuru, herkes hangi saçak altına sığınacağını şaşırdı..
Bağırmalar, küfürler, belden aşağı vurmalar, doğruları yalan, yalanları doğru göstermeler.
Sözün özü "EDEPSİZLİK"
Yalancı, ve namussuzla başa çıkarız da, edepsizlerle başa çıkmak için halkın desteğine ihtiyacımız var..

mod_vvisit_counterBugün960
mod_vvisit_counterDün1672
mod_vvisit_counterBu hafta960
mod_vvisit_counterBu ay8421
mod_vvisit_counterTüm2620623