.
ORTALIK TOZ DUMAN PDF Yazdır E-posta

Bu makale 2482 defa okunmuştur.

Yazar Abdurrahim Sercan   
Salı, 29 Nisan 2014 19:28
Hemen her gün yeni bir skandal, yeni bir yolsuzluk, yeni bir rüşvet, yeni bir kaset, tehdit, şantaj ve KORKU.
16.yy şairi Hayali: “ Cihanı ara cihan içindedir, arayı bilmez/Şol mahiler ki derya içredir, deryayı bilmezler”der.
Ozanımızın vurguladığı gerçek şu: Gözü kapalı, aklı körleştirilmiş toplum, denizdeki balıkların denizin ayırdında olmaması gibi, kendi dünyasını ve ülkesini tanımazlar.
Ülkemiz,  yaklaşık  12  yıldır  kendine  özgü  bir  hastalık koşulunu  yaşaya  yaşaya denizdeki  balığa dönmüştür. Dünyadan habersizlik içinde toplumsal tepki körelmiş,bilinç kararmış, beyinsel işlevin yerini sanki İçgüdüler almıştır. 
 
Korkunun  oluşturduğu  kişilik karakteri, buyurganın her dediğini yapmak eğilimindedir.  
Böyle bir kişilik, denizdeki balıklar örneği, kendi başına geleceklerin ayırdında olmamak gibi fatalist  karakter  gösterir.
Bu fatalist  karakterler, otomatik çamaşır makinası gibi programlanmak yatkınlığı gösterirler; neyi  programlarsanız, bu  karakterlere onu yaptırabilirsiniz. 
Yerel seçimlere 10 gün kala durduk yerde BAYKAL’ın kaset olayını gündeme taşıdılar. Yazıldı çizildi, Baykal Televizyonlara çıktı kendini savunmaya. 30 Mart gecesi birden gündemden kalktı kaset olayı.
Önce şunu saptamak gerekir sanırım. Böyle bir kaset var mı? Yok mu? Bu kaset nasıl Tayyip Erdoğan’a servis edildi.
Seçimler sona erdi mi? ermedi mi? Henüz belli değil. Zira her gün yeni seçim skandalları ile karşılaşmak olasılığı oldukça yüksek.
Bu olaylar gündemden düşmeden yeni kaset ve şantaj olayları gündeme geldi. Önce Abdullah Gül’ü de dinlemişler, sonra devletin bütün kurumlarını da dinlemişler, son olarak ANAYASA MAHKEMESİ’ni de dinlemişler savı geldi gündeme.
Açıkça bu bir tehdit, kime sorarsanız sorun bunların anlamı elimde hepinizle ilgili belge var korkusu salmaktan başka bir şey değil.
Şimdi biraz gerilere gidelim ve daha DSP- MHP- ANAP Hükümeti işbaşında iken nasıl erken seçim karaları alındı, hangi gizli toplantılar yapıldı onlara bir göz atalım. Bu konularda daha önce paylaştığım Turan Yavuz’un Çuvallayan İttifak kitabından alıntılar yaparak  ‘Karanlık Bir Adam ve Ilımlı Muhalefet’ yazılarımda bu olaylardan söz etmiştim.
Yine Turan Yavuz’un Çuvallayan İttifak kitabından ve Dr.Necip Hablemidoğlu’nun Şeriatçı Terörün ve Batının Kıskacındaki Ülke kitabından alıntılar yaparak içinde yaşadığımız karanlık olayları paylaşacağım.
Tarih 14 -19 Ocak 2002 Başbakan Bülent Ecevit’n ABD gezisinin üzerinde on gün geçmeden AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD çıkarması başlar.
26 Ocak 2002 cumartesi Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet Washington- Ronald Reagen Havaalanına inerler.
Washington’un bir köşesinde, Çizmeli adam da telefonun başında ‘indik’ haberini bekliyordu.
Beklediği haber kısa süre sonra geldi. Arayan Cüneyt Zapsu’ydu.
Gelen heyette Recep Tayyip Erdoğan, Cüneyt Zapsu, Turan Çömez ve Ömer Çelik var. Çizmeli adam 27 Ocak 2002 de gizli görüşmeyi ayarlar, Turan Çömez ve Ömer Çelik o Pazar Washington’da gezmeye giderler.  Tayyip Erdoğan, Çizmeli Adam, Cüneyt Zapsu Pazar sabahı gizlice Perle’nin evine giderler.
Hazırlanan ‘brunch’ masasının etrafına dizilirler. Görüşme ve kahvaltı uzun sürer.
Bu uzun görüşmede Tayyip Erdoğan’a ne gibi bilgiler ve belgeler verilmiştir.
Ayrıca yine bu görüşmede her ikisi de 2002 yılında Türkiye’de genel seçimlerin yapılacağı konusunda hem fikirlerdir.
Şimdi Dr.Necip Hablemitoğlu’nun 
Şeriatçı Terörün ve Batının Kıskacındaki Ülke kitabından alıntı yaparak ABD Derin Devlet Yapılanması ve Andıç Trafiğini birlikte paylaşalım. 
ABD,  sonsuz  belleğe,  derin devlet  kavramı  ile bütünleşen ve birbirleri ile uyumlu  çalışan  kurumlan  sayesinde  sahip bulunuyor,  
ABD'nin   iç  ve dış tehdit  odaklarının  -tabiri caizse-  çetelesini    tutan,  izleyen,  raporlaştıran   ve sonra  da gereklerini  yerine  getiren  kurumlar  ağının  zirvesinde    Ulusal  Güvenlik  Konseyi  (NSC)  yer alıyor.  ABD  Başkanı,    bu Konseyin  de  Başkanlığını    yürütüyor. Altında ise  Başkan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve Savunma Bakam bulunuyor. İstihbarat   konularında    CIA Başkanı,  askeri  konularda   da Genel  Kurmay  Başkanı,  bu  Konseyin   "dışarıdan''   ancak "sürekli-değişmez"  danışmanı statüsünde  görev  yapıyor.
Ayrıca,  derin devletin  zirvesinde,  NSC gibi  yürütme   yetkisi olmayan,  ancak  NSC'nin yol  haritasını saptayan,  bir başka ifadeyle A.B,D.  ulusal  güvenliğinin  ilkelerini  ve stratejisini belirleyen  Amerikan  Ulusal   Güvenlik  Komisyonu  da  son iki yıldır  ülkenin  geleceğinde  önemli rol oynuyor.
ABD’nin bu sonsuz belleğe sahip olmasını sağlayan kurumlara gelince:
PENTAGON – CIA – FBI – DIA – NSA-SDDS – CFR gibi doğrudan iç ve dış güvenlikten sorumlu kurumlar da belirlenmiş sınırlar içinde ve rekabet etmeksizin yasal fonksiyonlarını yerine getiriyorlar. Tüm bu kurumlar derin devletin gücünü temsil ediyorlar.
Bu arada Richard Perle ve Çizmeli Adam la ilgili bazı bilgileri de  paylaşalım. 
Richard Perle ABD Başkanı olan Ronald Reagan’ın ekibinde yer alan ve Sovyetler Birliği’ne karşı savunduğu şahin politikalar ile “KARANLIKLAR PRENSİ " olarak Washingtonda ün yapan bir muhafazakar.
Yeni  Muhafazakarlar    olarak  bilinen   Washington   şahinleri olan NeoCon grubunun  liderlerinden   biri olan  Perle,  2000  yılına kadar  Clinton  yönetimi   üzerinde   Irak'a   saldırılması   konusunda  büyük  baskılar  kurmuştu,   Israil'e   çok  yakın  olan  Perle, bilhassa   sağcı Likud  Partisi 'nin  Washington   Temsilcisi   olarak da anılır..
Çizmeli Adam’a gelince: Turan Yavuz’un çuvallayan İttifak Kitabı sayfa 126 dan 134 e kadar bu kişiden ve ilişkilerinden söz eder. Adı Grenville Byford. 
Asıl önemli olan eşinin durumu. Çizmeli Grenville Byford'un  eşinin adi Orit Gadiesh.
     Orit Gadiesh, Israil'in  eski başbakanlarından  Simon Peres'in baldızı  ve en yakın  danışmanlarından   biri. İsrail ordusunda  bir generalin  kızı.
Daha 17 yaşında  iken  İsrail  Genelkurmay   Başkanı'nın  'askeri istihbarat'   birimindeki  asistanı.
     Orit Gadiesh: Davos  Toplantıları olarak bilinen Dünya Ekonomik Forumu’nun Kurucu Üyeler kurulunun önemli ismi.
Abdurrahim Sercan
 
 
mod_vvisit_counterBugün820
mod_vvisit_counterDün1672
mod_vvisit_counterBu hafta820
mod_vvisit_counterBu ay8281
mod_vvisit_counterTüm2620482