.
SIRRI SÜREYYA SEN, YALANCI VE VASIFSIZ BİR ADAMSIN! GİT KAHVEDE OKEYİNİ OYNA! PDF Yazdır E-posta

Bu makale 2567 defa okunmuştur.

Yazar Nur Okutmuş/haberdaşgazete   
Cuma, 07 Mart 2014 17:45
SIRRI SÜREYYA... 
SEN YALANCI VE VASIFSIZ BİR ADAMSIN!  GİT KAHVEDE OKEYİNİ OYNA! 
SENİN TAYYİP ERDOĞAN'LA ANLAŞMIŞ OLMAN BİLE  MUHTEMEL, BANA GÖRE.
Hiç  duyuyormusunuz  ağızlarından; Kürt halkının   refahı, yaşam standardı  üzerine  herhangi bir laf. 
Tek bildikleri Tek  adama  biat... AKP’nin bir başka  versiyonu.
Yani, Öcalan adıyla siyaset. Öcalan adıyla halkı peşlerine  takmak, Kürt  devletini  kurmak ve orada  sandalye  kapmak.
O yüzden  Türkiye  halkının  sömürülmesi, halk üzerinden yolsuzluk... hiç ama hiç umurlarında  değil.
Bu durum onları hiç rahatsız etmiyor bile... çünkü  kendileri de bu halkı,  aynı AKP gibi  kullanıyorlar ve gelecekte de
aynı AKP gibi kendi halklarını  kullanmayı planlıyorlar.
Bunun içindir ki tek  söylemleri; sanki Kürtlerin bütün dertleri bitmiş gibi... sadece  Öcalan'ın özgürlüğü. 
Yahu Öcalan dediğiniz  adamın  zaten ipliği pazara çıktı.
Adam:  "benim  ayrılmak, devlet kurmak gibi, Kürt  dili ve kültürü  gibi  bir derdim yok.
Gelin birlikte  bütün ayrımcılara karşı,  tek millet-tek devlet olarak mücadele  edelim" diyor.
Hatta  sadece  demiyor; Türk  devletine bizzat hizmet  etmek için görev talep ediyor. Hatta görev almak için ısrar  ediyor...
Ve Adam zaten İmralı'da krallar gibi. Koruma altında. Güven içinde. Neredeyse oradan Türk Hükümetini bile  yönetiyor. 
Ben böyle  sosyalist  siyaset ne  duydum ne gördüm.
Sosyalistler biatçı olmaz. Halkını yanlış yönlendirmez. Halkın zaafları üzerinden  siyaset yapmaz.
Sosyalistler emperyalistlerle ve onun aşşağılık işbirlikçileri ile sırf kendi çıkarı için işbirliği yapmaz!
Sosyalistlerin birinci  meselesi Ekonomiktir. Artı değer  sömürüsüne  karşı mücadeledir...
Nedir  bu Yahu...
Sosyalistler aynı ülkedeki  halkın, halktan yana  söylemlerle yola çıkan bir  başka örgütünü  kendi çıkarı için hedef tahtasına  oturtur mu?
Hem de ülkenin başı, fırsatçı,hırsız ve sömürücülerle büyük dertte iken... 
Sosyalistler hiç bir hal ve şartta:
Sadece kendi çıkarı için ve  hatta kendi  halkının çıkarı için… diğer halklara  zarar  veren   fırsatçılarla  işbirliği  yapmaz.
Halkın yolunu tıkamaya  kalkmaz!
Halka  zarar  verecek bir kişi yada örgüte fayda getirecek  davranışlarda bulunmaz!
Sen biraz ortalıktan çekil. Biraz  sosyalizmi oku, İçine  sindir. Sosyalizmin  tarihini incele.
Lenin'in, sizin gibi emperyalist uşaklarını  değil de, neden  Mustafa Kemal'i desteklediğinin ayırdına  var.
Sosyalizm de insan kavramını anla... ve ondan sonra çık meydanlara..! 
Nur Okutmuş
www.haberdasgazete.com 

mod_vvisit_counterBugün993
mod_vvisit_counterDün1672
mod_vvisit_counterBu hafta993
mod_vvisit_counterBu ay8454
mod_vvisit_counterTüm2620656