.
Fidel Castro ve Hugo Chavez buluşması PDF Yazdır E-posta

Bu makale 3157 defa okunmuştur.

Yazar Prens Latina   
Salı, 30 Kasım 1999 02:00
Havana, 10 Mart (Prensa Latina) Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez önceki günkü buluşmadan sonra Fidel Castro'nun sağlığının bu kadar iyi olmasından etkilendiğini belirtti.
Venezuelalı lider Küba televizyonuna "Fidel ve ben, (Simon) Bolivar'ın dediği gibi her türlü koşulu alt ediyor ve başarıyoruz" şeklinde açıklamada bulundu.

Chavez, her zamanki gibi çok mutlu, muhteşem, fikirlerle ve derin yansımalarla dolu, her zamanki olgunluğunda bir Fidel gördüğünü sözlerine ekledi.

Son olarak Dominik Cumhuriyeti'nde yapılan 20'nci Rio Grubu Zirvesi'ne atıfta bulunan Chavez "Bu defa onu çok mutlu gördüm, Santo Domingo'da kazandığımız büyük zaferden çok mutlu olarak geldik" dedi.

Fidel Castro'nun "Asıl kaybeden Latin Amerika'yı istikrarsızlaştırmaya çalışan emperyalizmdir" sözlerinin altını çizen Venezuela Devlet Başkanı, ayrıca Fidel'in kendisine söylediği "Sorunlarımızla yüzleşebileceğimizi ve onları çözebileceğimizi kanıtladık" sözlerini ekledi.

Chavez toplantı sırasında dünyanın, ABD'nin, Latin Amerika'nın ve Amerika için Bolivarcı Alternatif'in (ALBA) sorunlarına değindiklerini ifade etti.

Venezuelalı lider her zamanki gibi Fidel Castro'nun elini sıkmaya ve "Yürekten inandığı" Küba halkına bağlılığını ve en derin duygularını sunmaya geldiğini belirtti.

Küba Devlet Başkanı Raul Castro, Venezuelalı konuğunu ve çalışma arkadaşlarını Havana'daki Jose Marti havaalanında karşıladı.

Raul Castro, Chavez'e Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Küba adına Venezuelalı kadınları selamladığını ifade etti.

mod_vvisit_counterBugün334
mod_vvisit_counterDün888
mod_vvisit_counterBu hafta2032
mod_vvisit_counterBu ay33901
mod_vvisit_counterTüm1477240