.
Demokratik Bir Kıbrıs ıçin PDF Yazdır E-posta

Bu makale 3833 defa okunmuştur.

Yazar Belge - Sercan   
Perşembe, 31 Temmuz 2008 22:51

6 NıSAN 1970 DEV-GENÇ BıLDıRıSı

 

Son günlerde Kıbrıs problemi Amerikancı Faşist Yunan cuntası ve Amerikancı A.P. ıktidarı tarafından tekrar alevlendirilmiştir.

 Libya'da yapılan devrimci darbe ile Afrika'nın Akdeniz kıyılarından sökülüp atılan Amerikan Emperyalizmi açısından Kıbrıs'ın önemi artmıştır. Amerika Kıbrıs'ı Orta-Doğunun ikinci ısrail'i durumuna getirmek kararındadır. Amerikancı faşist yunan cuntası tarafından durum şudur.ıçte ve dışta itibarını kaybeden yunan halkının demokratik özgürlüklerini ezen cunta, hiç olmazsa içteki itibarını koruyabilmek için yeşil adanın Yunanistana ilhakı demek olan ENOSıS'e dört elle sarılmaktadır.Bu yolda kendisine engel gördüğü Makarios'a başarısız bir suikast tertiplemiştir.


Amerikancı A.P iktidarı açısından durum şudur.Yurdumuzda ekonomik ve sosyal burhanlar gün geçtikçe derinleşmekte, işçiler,köylüler, asker-sivil-aydın zümre ile Amerikan emperyalizmi işbirlikçi burjuvazi,feodal mütegallibe arasındaki çelişme uzlaşmaz bir karakter kazanmaktadır. Bu objektif ortram Amerikan emperyalizminin yurdumuzdaki sultasına son verilmesi için uygun bir ortamdır. Son yıllarda gelişen anti-emperyalist demokratik halk hareketleri bunu gösterir. Amerikancı A.P iktidarı halkının dikatlerini Kıbrıs buhranına çekerek düştüğü ekonomik sosyal bunalımı küllemek gayretindedir. Üstelik Kıbrıs konusu için herhangi bir çözüm yolu önermediği gibi Amerikan emperyalizmine ve faşist Yunan cuntasına taviz üstüne taviz verilmektedir.Kıbrıs Türk yönetici kliğinin durumu bundan farklı değildir.Kıbrıs Türk halkınıdemokratik olarak temsil etmeyen ıngiliz, Amerikan emperyalistlerinin Kıbrıs'taki çıkarlarını koruma ve gerçekleştirmede güvendikleri politikacılar olan Küçük-Denktaşikilisi işbirlikçi yönetimin temsilcileridir.


Durum göstermektedir ki faşist cunta Yunanistan ve A.P iktidarı Amerika'nın getirdiği kendi işbirlikçi durumlarına uygun düşen NATO'nun güçlendirilmesi politik adını taşıyan ve ENOSıS ten başka bir şey olmayan teklifi kabul etme yolundadır. Bu tez Kıbrıs'ın Orta-Doğuda ikinci bir ısrail durumuna getirilmesi, adadaki Türk halkının ya bir katliama veya mecburi göç yoluyla tasfiyesini öngörmektedir ki Türkiye Devrimci gençleri olarak böyle bir tezi reddeder NATO'ya ve ENOSıS'e HAYIR deriz. Biz ıngiliz ve Amerikan üslerinden arınmış tam bağımsızve Türk-Rum halklarının eşit haklarla kardeşçe yaşadığı Demokratik fedaratif Kıbrıs Cumnuriyetinden yanayız. Bunun gerçekleşebilmesi, Amerikancı faşist Yunan cuntasının Yunan halkı üzerindeki saltanatına son vermesine bağlıdır.


KAHROLSUN AMERKAN EMPERYALıZMı

KAHROLSUN ENOSıSÇı FAşıST YUNAN CUNTASI

KAHROLSUN AMERıKAYA VE YUNAN FAşıSTLERıNE YEşıL IşIK YAKAN ışBıRLıKÇı AP ıKTıDARININ EMPERYALıZME TAVıZ POLıTıKASI

YAşASIN YABANCI ÜSLERDEN ARINMIş BAğIMSIZ VE DEMOKRATıK FEDARETıF KIBRIS CUMHURıYETı.


Türkiye Devrimci Gençlik Fedarasyınu, Türkiye Milli Gençlik Teşkilatı, ıstanbul Kıbrıs Türk Talebe Cemiyeti, Kıbrıs Türk Ulusal Öğrenci fedarasyınu, ıstanbul Teknik Üniversitesi Öğrenci Birliği, ıstanbul Üniversitesi Talebe Birliği, ıTU Mimarlık Mühendislik Fakültesi Öğrenci Birliği, ıstanbul Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Öğrenci Birliği, Robert Kolej Öğrenci Birliği, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Talebe Cemiyeti, ıU Hukuk Fakültesi Öğrenci Cemiyeti, ıU ışletme Fakültesi Talebe Cemiyeti, ıU Kimya Fakültesi Talebe Cemiyeti, ıU Orman Fakültesi Talebe Cemiyeti.

 
 
mod_vvisit_counterBugün356
mod_vvisit_counterDün1050
mod_vvisit_counterBu hafta3398
mod_vvisit_counterBu ay22532
mod_vvisit_counterTüm2310430