.
Uğur Mumcu Anm PDF Yazdır E-posta

Bu makale 4358 defa okunmuştur.

Yazar Basında 68 liler   
Salı, 30 Kasım 1999 02:00
UğUR MUMCU ANMA 24 Ocak 2008
68'liler Vakfı Temsilcisi: Mumcu Ölmeseydi, PKK'nın ıpliğini Pazara Çıkaracaktı

 

 

 Haber:  68'liler Vakfı Temsilcisi: Mumcu Ölmeseydi, PKK'nın ıpliğini Pazara Çıkaracaktı 68'liler Vakfı Temsilcisi ABDurrahim Sercan, ölümünden önce Özgür Gündem Sorumlu Yazı ışleri Müdürü Yaşar Kaya tarafından Uğur Mumcu'nun hedef gösterildiğini belirterek, "Mumcu ölmeseydi, PKK'nın ipliğini pazara çıkaracaktı." dedi.
68'liler Vakfı Temsilcisi ABDurrahim Sercan, ölümünden önce Özgür Gündem Sorumlu Yazı ışleri Müdürü Yaşar Kaya tarafından Uğur Mumcu'nun hedef gösterildiğini belirterek, "Mumcu ölmeseydi, PKK'nın ipliğini pazara çıkaracaktı." dedi. Ölümünün 15. yılında çeşitli etkinliklerle anılan Uğur Mumcu için ızmir'i Sevenler Platformu tarafından Ahmet Priştina Kent Arşivi Müzesi'nde bir panel düzenlendi. Gazeteci Uğur Mumcu'yu Anma, Silahlanmayı ve Terörü Lanetleme Paneli'nin konuşmacılarından olan 68'liler Vakfı Temsilcisi Sercan, Uğur'un öldürülmesinden iki gün önce ısmet Solak'a konuştuğunu belirterek, "Ona, iki güne kadar bombayı patlatacağını, PKK'nın ipliğini pazara çıkaracağını, PKK ile emperyalizmin ilişkilerini ve silah kaçakçılığını ortaya dökeceğini söylüyor. O günlerde Özgür Gündem Sorumlu Yazı ışleri Müdürü tarafından devamlı hedef gösterildi. Çünkü Uğur Mumcu'nun üzerinde en çok çalıştığı PKK olayı, silah ve eroin kaçakçılığıydı. Birçok yönden dünyayı sarsacak açıklamalar yapacaktı." şeklinde konuştu.
 
Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ ise Mumcu'nun katillerinin ıran'da aranmasının oyalama taktiği olduğunu savunarak, "Maşa olarak orada olabilirler ama esas Washington'da aramak lazım. Bahriye Üçok'ların, Taner Kışlalı'ların katilleri için Türkiye'de derin devlet efsanesi ortaya çıkardılar. Ulusalcıları da bu kapsama sokma çabası var. Derin devlet ABD'de, ıngiltere'de, Fransa'da var fakat Türkiye'de yok." dedi. (Cihan Haber Ajansı) 24.01.2008 18:22 [1190985]
 
Pazartesi, 11 Ağustos 2008 01:19 tarihinde güncellendi
 
 
mod_vvisit_counterBugün2222
mod_vvisit_counterDün2188
mod_vvisit_counterBu hafta7011
mod_vvisit_counterBu ay31899
mod_vvisit_counterTüm1556270